+389 71/267-552         zdruzenie.hope@gmail.com

Учество на работилница – Галопирачка миграција

На ден 05.07.2017 година, претставник од здружението „Надеж – Норе“, учествуваше на работилницата на тема: „Заедно за акција: Потенцијалите од миграцијата за Македонија“.

Работилницата се одржа во „Чифте Амам“ во Скопје.

Истата беше организирана во рамките на програмата „Civica mobilitaѕ“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll to top