ПОВИК ЗА ИЗРАБОТКА И СПРОВЕДУВАЊЕ НА МЛАДИНСКИ КАМПАЊИ

 

                         

 Доколку сте млади на возраст од 17-26 години и имате идеја за изработка и спроведување на младинска локална кампања во форма на уметнички изложби, музички или актерски перформанси, фото инсталации, дебати, социјални мрежи и платформи или друг вид на иновативно и креативно изразување ве охрабруваме да се пријавите на повикот на Здружението за акција против насилство и трговија со луѓе Отворена Порта.  

Младинските локални кампањи треба да ја обработуваат  темата „Трговија со луѓе‘‘.

Пријавувањето треба да биде во тимови од два до најмногу четири учесника.

Тимот потребно е да испрати:

  • Кратка биографија на македонски јазик за секој член на тимот.
  • Мотивационо писмо.  
  • Пополнет образец 

Документите испратете ги на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. со наслов Младинска локална кампања. Крајниот рок за доставување на пријави е 30 јануари 2019.

Извор: https://lastrada.org.mk/index.php/welcome_mk/novostidetali/106

ДОНАТОРИ 

НИЕ НА ФЕЈСБУК

JSN Air 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework